MÓWCY

proklamacja, proklamacja władzy Jezusa, proklamacja w Krakowie, proklamacja Jezusa, proclamation Poland, proklamacja manifest, kierunek Jezus, kościół miłości i mocy Jezusa, proklamacja Krakow

 

Sylwetki osób głoszących podczas Proklamacji w kilku miastach Polski
w dniach 16 – 27 sierpnia 2020.

Khalid Shaheen

Khalid Shaheen

Reach the Unreached RTU – Missions

Khalid Shaheen jest ewangelistą oraz prezydentem organizacji RTU-Mission, która zajmuje się wyposażeniem i mobilizacją lokalnych kościołów do służby ewangelizacyjnej. Khalid jest także pastorem kościoła Full Gospel Assemblies w Pakistanie. W 2004 roku, zgodnie z wolą Boga, Khalid wraz z rodziną przeprowadził się do Niemiec, aby prowadzić służbę w Europie.

Poza Europą, głosił i nauczał w takich krajach jak Azja, Afryka, USA i Kanada. Dzięki działalności RTU-Mission ponad milion osób usłyszało Ewangelię, ponad 250 000 osób oddało życie Jezusowi oraz z pomocą lokalnych pastorów powstało 325 nowych kościołów. W 2014 roku, na zaproszenie ewangelisty Daniela Kolendy, Khalid głosił w Szkole Ewangelizacyjnej CfaN w Orlando na Florydzie. Obecnie Khalid, wspólnie z innym uczestnikiem tej Szkoły, organizuje wydarzenia ewangelizacyjne i konferencje dla pastorów.

Michael Job

Michael Job

Jesus Loves You Evangelistic Ministries

Michael Job jest misjonarzem – ewangelistą, którego nieodparta chęć do zbawienia ludzi, ich uzdrowienia oraz osobistego poznania miłości Jezusa zaprowadziła na drugi kraniec świata. Michael Job jest członkiem amerykańskiej, chrześcijańskiej stacji telewizyjnej Trinity Broadcasting Network, z którą współpracuje od wielu lat. Często naucza oraz wciela się w rolę Jezusa podczas wystąpień w teatrze TBN’s Holyland Experience w Orlando na Florydzie. Będąc niegdyś współpracownikiem pastora, dążeniem Michaela stało się nie tylko zbawienie ludzi, ale także ich zaangażowanie w lokalnym kościele.

Jego pragnienie osobistego poznania Jezusa przez ludzi sprawia, że Michael wychodzi ze Słowem na ulice, usługuje bezdomnym oraz raz w tygodniu od 2004 roku spotyka się z osadzonymi w więzieniu Orange County. Michael jest wdzięczny Bogu za to, że wysyła go do Krakowa. Boża moc zostanie wylana, wiele osób spotka Boga, pozna miłość Jezusa oraz zamanifestują się liczne uzdrowienia.

Wojciech Orzeł

Wojciech Orzeł

Kościół Kierunek Jezus

Wojciech Orzeł jest pastorem Kościoła Kierunek Jezus w Krakowie.

„Co Jezus zrobił w moim życiu? Widziałem i przeżyłem setki znaków i cudów, setki. Przytoczę niektóre, były przeplatane trudnymi momentami i miesiącami próżnych starań. Usunięcie zamiłowania do papierosów, zmiana smaku tak, że alkohol stał mi się obrzydliwy (tak już jest prawie 30 lat), wygnanie alergii, śniły mi się patenty (zarejestrowanych jest ponad 10), wielokrotne uzdrowienia dzieci (np. spadki temperatur z 39.6 do 37.7 w ciągu 2 minut od modlitwy, przepadła egzema, alergia, astma, ból – wielokrotnie), cudowne zaopatrzenie (praca z autem i mieszkaniem służbowym w 2004 po 5 latach przerwy w zawodzie, niespodziewane podwyżki, częste awanse), kilkadziesiąt przypadków ustąpienia bólu w trakcie modlitwy o mnie lub innych.

Widziałem na własne oczy, bezpośrednio, na wyciągnięcie ręki wydłużanie nóg, przemieszczanie kości, usunięcie ślepoty, głuchoty, paraliżu, schizofrenii, depresji, łuszczycy – wszystkie na rozkaz Jezusa wydany w Jego imieniu. Jezus to dla mnie życie, nie jest to już kwestia tylko wiary, kocham Go, wiem i widzę, że On działa, że On dziś uzdrawia tak jak kiedyś, zmienia charaktery, uwalnia, uzdrawia. Po kilkudziesięciu latach wciąż przeżywam wyzwania dla wiary a potem zaskoczenie, szok, euforię, bo On tak działa, jak nigdy dotąd w moim życiu. Mogę się zatrzymać na jakimś etapie wiedzy o Nim, poznania Go, przeżywania Boga, tylko po prostu nie chcę!

Michał Iżowski

Michał Iżowski

pastor Kościoła Zwycięstwo w Krośnie i Sanoku

Michał Iżowski — od 25 lat zakochany w Jezusie. Mąż Basi, ojciec czwórki dzieci, pastor Kościoła Zwycięstwo w Krośnie i Sanoku oraz przedsiębiorca.

Jego mottem życiowym są słowa Jezusa — „Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane”.

Janusz Zieliński

Janusz Zieliński

Pastor Kościoła Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Mielcu

Janusz Zieliński. Lat 61.
Narodzony z Bożego Ducha 22 lata temu w trakcie czytania Kazania na Górze”. Bóg mi uświadomił jak ubogie i złe było moje życie, a jak wspaniałe może być w Nim, dzięki Niemu i w Jego miłości. Wyzwolił mnie Bóg z upijania się alkoholem, z nałogu palenia papierosów i przeklinania. Doświadczyłem pełni Bożej Miłości. Pierwsze 3 lata pochłaniałem wręcz Pismo Święte, czyli Jego Słowo. Cztery lata temu na nowo się nawróciłem i Bóg powołał mnie do służby pastorskiej w małej wspólnocie, która zaczęła się od dwóch osób w Mielcu.

Poszukuję zagubionych bezdomnych, pogrążonych w alkoholu ludzi, którzy są przez wszystkich odrzuceni. Usługuje modlitwą o uzdrowienie. Od trzech lat włączyliśmy w Gwiazdkową Niespodziankę, aby dzieciom i ich opiekunom mówić o Jezusie. Jestem żonaty, mam wspaniałą żonę Krysię. Jestem ojcem dwóch córek, które w ubiegłym roku zanurzyłem w chrzcie wiary, a dzięki Bogu i Nim mam troje pięknych wnucząt.

Jedno świadectwo Bożego uzdrowienia: z siostrą Bożenką Bóg nas wysłał do szpitala, by namaścić olejem ku uzdrowieniu w mocy imienia Jezus 25-letnią dziewczynę w połowie sparaliżowaną. Gdy po dwóch dniach byliśmy w szpitalu modlić się o inną osobę, dziewczyna siedziała na łóżku wśród rodziny całkowicie uzdrowiona. Wspaniały, cudowny jest Bóg! 15 lat temu głosiłem bezdomnemu Jezusa. W tym miesiącu odezwał się, prosząc, bym go ochrzcił. I tak się stało. Alleluja!

Bożena Jędrychowska

Bożena Jędrychowska

Duszpasterz w Kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Mielcu

Narodziłam się z Bożego Ducha czytając Stary Testament. Bóg poruszył moje serce do szukania Go i pytania o Niego. Jednak to On pierwszy mnie znalazł, umiłował i powołał do nowego życia. Uzdrowił mnie z groźnych chorób i bezpłodności, co sprawia, że z ufnością kładę ręce na chorych, oczekując Jego działania: 25-letnia kobieta Ewelina w połowie sparaliżowana po namaszczeniu olejkiem w mocy imienia Jezus została w pełni uzdrowiona. U innej młodej kobiety Ani z 9-cm guzem, po modlitwie guz zniknął, co potwierdził jej lekarz prowadzący. Jeszcze inna kobieta, Magdalena, która z przyczyn fizycznych nie mogła zajść w ciążę, po namaszczeniu olejkiem i modlitwie po dwóch tygodniach zaszła w ciążę i po 9 miesiącach urodziła córeczkę Jagódkę. Bóg obdarował mnie też talentem, aby w sposób prosty, jasny i zrozumiały tłumaczyć Słowo Boże dzieciom i młodzieży, co z Bożą łaską czynię. Usługuję też Słowem, modlitwą potrzebującym, zagubionym, odrzuconym i bezdomnym.

Na początku lat 90. Bóg posłużył się mną, aby w Mielcu założyć pierwszy kościół protestancki. Cztery lata temu Bóg powołał w Mielcu kolejną wspólnotę (w ramach Kościoła Bożego) i również posłużył się moją osobą. Motto naszej wspólnoty brzmi: „Uratowani, aby ratować”. Wprowadzamy to w życie wychodząc na ulicę, głosząc pełną Ewangelię, kładąc ręce na chorych i pomagając. Czynimy to również w pobliskich miejscowościach.

Prywatnie jestem żoną i matką trójki wspaniałych, dorosłych już dzieci, które były wychowywane w miłości do Boga i Jego Słowa.
Jako wspólnota zaangażowaliśmy się w akcję Gwiazdkowa Niespodzianka, co daje nam możliwość mówienia o Jezusie najmłodszym Mielczanom, ich rodzicom, a także dzieciom z Domu Dziecka.